Jak wybrać odpowiednie nosidełko turystyczne

Okres letni to idealny moment na górskie wyprawy z naszymi maluchami. Świeże, czyste powietrze bardzo dobrze wpływa na dziecko. Należy jednak pamiętać o tym, że będąc na szlaku musimy zapewnić sobie i naszym najmłodszym pociechom bezpieczeństwo i wygodę. Zwykłe nosidełko nie uchroni dziecko gdyby doszło do wspólnej wywrotki oraz nie zapewni mu odpowiedniego komfortu podczas kilkugodzinnej wycieczki.

Dobre nosidełko turystyczne musi być wykonane z wytrzymałego materiału, posiadać funkcjonalny system regulacji i być wygodne dla malucha.

Pas biodrowy oraz szelki powinny być szerokie, wytrzymałe i regulowane. Najwyższy standard to 5-stopniowa regulacja pasów. Dzięki niemu noszenie nosidełka będzie dla nas wygodne. Poza tym zarówno szelki jak i pas biodrowy powinny być obleczone po wewnętrznej stronie miękkim, delikatnym materiałem, który nie będzie nas uwierał.

Niezbędnym elementem jest nóżka, która po rozłożeniu znacznie ułatwi włożenie dziecka do nosidełka.

Nosidełko powinno być zaopatrzone przynajmniej w jedną kieszeń.

Kosz powinien być usztywniony stelażem i być na tyle głęboki by wystawała z niego jedynie główka dziecka.

Oparcie powinno być wysokie

Obowiązkowo powinno być uwzględnione dodatkowe wyposażenie w postaci daszka przeciwsłonecznego, przeciwdeszczowego i poncza.

Nosidełko powinno być nie za ciężkie, tak byśmy byli wstanie wytrzymać kilka godzin noszenia go na plecach.

Za dobrej jakości nosidełko turystyczne musimy zapłacić kilkaset złotych. Jednak jest to bardzo dobra inwestycja w zdrowie naszego dziecka. Gdy nie stać nas na taki wydatek warto skorzystać z wypożyczalni.
Inne wiadomości