Jak wybrać idealną kwaterę na wczasy z dzieckiem

Wyjeżdżając na upragniony urlop z naszymi maluchami często zapominamy o tak istotnej rzeczy jak o wyborze odpowiedniej kwatery, przyjaznej naszym dzieciom. Ważna jest zarówno sama lokacja jak i oferta.

Nasze dzieci powinny mieć możliwość wyspania się w ciszy i spokoju, pamiętajmy więc by nie wybierać kwatery znajdującej się w centrum kurortu, przy ruchliwej ulicy, blisko dyskoteki, barów lub wesołego miasteczka. Najlepiej poszukać miejsca na uboczu, w lesie. Pamiętajmy jednak by ośrodek nie był zbyt daleko od centrum i atrakcji turystycznych, które nas przyciągnęły do danej miejscowości (np. jezioro, morze).

Gdy wczasy spędzamy nad morzem warto również zorientować się czy od ośrodka jest odpowiednie dojście na plażę. Niekiedy bowiem kwatery znajdują się nad stromym klifem niebezpiecznym dla naszych pociech i uniemożliwiającym zejście z wózkami. Warto również zorientować się jaka jest pobliska plaża, bo może okazać się, że nie spełnia naszych oczekiwań.

Unikajmy również miejsc, gdzie powietrze nie należy do najczystszych. Czyste powietrze ułatwi naszemu dziecku zasypianie, poprawi jego apetyt, a także nasze samopoczucie.

Wybierając odpowiednią kwaterę nie zapominajmy także o wyżywieniu. Jeżeli nie ma go na miejscu to zorientujmy się, czy w pobliżu znajdują się restauracje i czy możemy w nich niedrogo zjeść. Jeżeli jednak ośrodek zapewni nam wyżywienie, zwróćmy uwagę na to, czy jest specjalne menu dla dzieci i czy istnieje możliwość odgrzania posiłku w razie gdybyśmy się na niego spóźnili.

Warto wybierać te kwatery, które cieszą się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi. Nasze maluchy będą bowiem miały zapewnionych kompanów do zabaw. Poza tym będziemy mieli pewność, że nasz spokój nie będzie zakłócony przez grupę głośnych studentów.

Należy wybierać te kwatery, które posiadają ogrodzenie, dzięki któremu nasze dzieci będą mogły bawić się bezpiecznie.

Bardzo ważne jest to by ośrodek zapewniał naszym maluchom dodatkowe atrakcje jak plac zabaw, piaskownice czy świetlice z zabawkami. Natomiast starsze dzieci z pewnością będą zachwycone, gdy na terenie ośrodka będzie znajdował się plac do gry w siatkówkę, kosza i piłkę nożną oraz stół do ping-ponga lub cymbergaja.

Jeżeli towarzyszy nam niemowlę szukajmy kwater, które zapewniają łóżeczka dla niemowląt, krzesełka do karmienia i wanienki. Pamiętajmy również o tym by upewnić się, czy pokoje są ogrzewane w razie złej pogody.

Szukajmy kwater, które z myślą o naszych dzieciach zabezpieczają odpowiednio schody, tarasy oraz gniazdka elektryczne. Będziemy bowiem czuli się znacznie bezpieczniej.

Warto także poszukać kwater, które uwzględniają zniżki dla dzieci. Niektóre ośrodki nie pobierają opłat od dzieci poniżej 2 lat.

Miejmy na uwadze to, że nie zawsze pogoda w czasie wakacji dopisuje i może się okazać, że dość dużo czasu będziemy musieli spędzić w obrębie kwatery. Wówczas istotne jest to by nasze pociechy nie nudziły się i miały zapewnione na jej terenie różne atrakcje. 
Inne wiadomości